vineri, 14 august 2015

Felicitari, Simona Halep!

Simona Halep - în "sferturi" la Toronto. Victorie cu emoții în fața nemțoaicei Angelique Kerber A treia jucătoare de tenis a lumii, Simona Halep, a acces în sferturile de finală ale turneului WTA de la Toronto, după ce a dispus de a 13-a favorită, germana Angelique Kerber, cu scorul de 6-3, 5-7, 6-4, la capătul unui meci de 2 ore şi 23 minute. Constănțeanca de 23 de ani și-a asigurat astfel 52.380 de dolari şi 190 de puncte WTA. - See more at: http://stiri.tvr.ro/simona-halep-in-sferturi-la-toronto-victorie-cu-emo-ii-in-fa-a-nem-oaicei-angelique-kerber_64003.html#sthash.P889wgqe.dpuf Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Toronto, dupa o revenire cum rar se vede in fata polonezei Agnieszka Radwanska (a 6-a favorita), scorul fiind 0-6, 6-3, 6-1. Sportiva noastra a pierdut primul set cu 6-0, a revenit superb in setul secund, iar apoi a incheiat fabulos, cu un 6-1 pentru unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale anului in circuitul WTA, http://www.ziare.com/simona-halep/meciuri/simona-halep-se-califica-in-semifinale-la-toronto-dupa-o-revenire-cum-rar-se-vede-1377785